Himalájska soľ

Výrobky z Himalájskej soli vám ponúkame v nasledovných kategóriách
(kliknite na kategóriu pre rýchle zobrazenie):

Hality

Hality sa nazývajú tiež ”Kráľovská” alebo ”Diamantová” soľ. Sú to najkrajšie kryštály himalájskej soli, úplne priehľadné s typickou kockovou štruktúrou. Ich najväčšou prednosťou nie je prítomnosť minerálov, ale vysoký stupeň kryštalického usporiadania, ktorý vznikal milióny rokov za špecifických prírodných podmienok. Už viac ako 3000 rokov sa v Ázii používajú na liečenie. Obsahujú obrovské množstvo “bunkových informácií”. Hality majú vysokú schopnosť ničiť cudzorodé látky v tele. Sú veľkým, človeku dostupným zdrojom bioenergie.

Hality sa používajú:

 • na prípravu soľanky pre pitnú kúru
 • zohriate kryštály sa prikladajú na choré a boľavé miesta na tele
 • ako osobný kameň – pod vankúš alebo nosiť pri sebeJedlá soľ

Táto soľ je vyťažená z jedného z najstarších prírodných zdrojov na Zemi, z juho-západných fosílií Himalájí. Je až 250 miliónov rokov stará a je jedinečne panensky čistá. Je ručne ťažená, umývaná a usušená na slnku. Na jedlú soľ sa používa iba tá najlepšia kvalita, iba cca 10% vyťaženej soli. Tento prírodný pokrm je bohatý na esenciálne minerály v prírodnej celistvosti. Kryštály tejto soli vznikali milóny rokov obrovským tlakom na sebe ležiacich hornín a tento tlak spôsobil, že jej minerály a čiastočky sú veľmi malé a pre telesné bunky a tkanivá jednoducho vstrebateľné. Vysoká bioenergetická hodnota soli je zabezpečená veľkým množstvom rýdzo čistých kryštálov.

Soľničky:

 • Ružová himalájska soľ - je jedinečná pre svoj vyvážený obsah minerálov v panenskej podobe. Je vhodná pre bežné každodenné použitie v kuchyni. Táto soľ neobsahuje žiadne umelé alebo chemické prímesy. Obsah: 200g.
 • Diamantová gurmánska soľ - jemná chuť s najvyššou bioenergetickou hodnotou. Táto soľ je jemne mletá pre každodenné použitie v kuchyni. Vhodná aj pri očistných kúrach pre nižší obsah minerálnych látok. Neobsahuje žiadne umelé či chemické prísady. Obsah: 200g.
 • BIO bylinková soľ 9 síl - svieža zmes z najkvalitnejších bio byliniek vhodná aj pre najmenších. Výborná do šalátov, polievok, na špagety, na chlieb s maslom, ale aj do omáčiek. Obsah: 150g.Kúpeľové soli

Táto soľ je výborná na starostlivosť o pokožku, obsahuje množstvo minerálnych látok a stopových prvkov. Príjemná osviežujúca relaxácia, očistná pre kožu, vlasy, ale aj kĺby a tkanivá. Pomocou osmózy uvoľňuje z tela škodlivé a jedovaté látky a dopĺňa minerály. Vhodná aj pre suchú pokožku. Pomerom vody a soli ľahko regulujete očistné a relaxačné účinky.

 • kúpeľ napomáha uvoľneniu a relaxácii tela
 • vedie k vyrovnanému a prirodzenému pH pokožky
 • prebúdza vlastnú liečivú silu tela
 • dodáva koloidné minerály a posilňuje telo
 • pomáha pri kožných ochoreniach
 • pomáha udržiavať vlhkosť pokožky
Každá kúpeľová soľ má svoje vlastné špecifické účinky na telo. Popis týchto účinkov môžete nájsť v priloženom dokumente.Soľný vankúš

Soľný nahrievací vankúš plnený Himalájskou soľou slúži k príjemnému prehriatiu kĺbov, stavcov, stuhnutých svalov a šliach. Nahriata Himalájska soľ má blahodárne účinky, prekrvuje tkanivo, vyťahuje škodlivé látky a tým prispieva k zmierňovaniu a tíšeniu bolesti.

Doporučujeme pri:

 • reumatických ochoreniach a prechladnutí kĺbov
 • zablokovaní chrbtice
 • problémoch s platničkami
 • stuhnutom chrbáte a stuhnutých svaloch
 • nachladených prieduškách
 • nachladení močového mechúra alebo obličiek

Návod na použitie:

Rozlepte suchý zips vankúša, vysypte soľ do hrnca a na sporáku nasucho zohrejte. Správna teplota je taká, že sa pri letmom dotyku nespálite - max 70°C. Potom nasypte soľ naspäť do vankúša, zavrite ho a môžete aplikovať. Vankúš je možné zohriať tiež vcelku na radiátori alebo v rúre - NIE mikrovlnej.

Vankúš prikladať opatrne podľa jeho teploty. Keď je príliš horúci, necháme ho trocha vychladnúť. Pokožka je na rôznych miestach tela odlišne citlivá. Náplň vankúša je vhodné po 3 - 10 použitiach vymeniť, pretože soľ vyťahuje z tela škodlivé látky a po opakovanom používaní nie je schopná ďalej dostatočne pôsobiť. Pri závažnejších ochoreniach vymieňajte náplň častejšie.Soľné mydlo

Himalájske deo-mydlo pôsobí svojimi antiseptickými vlastnosťami silne dezinfekčne. V soľnom roztoku nemôžu prežiť žiadne baktérie. Preto je himalájske deo-mydlo tiež vysoko účinný deodorant. Trocha soli z deo-kryštálu v podpazuší odstráni nepríjemný pach potu. Pre pokožku je kryštalická soľ príjemná a vitalizujúca, pretože minerály, ktoré obsahuje, môžu sa cez pokožku ľahko vstrebávať.

Na miestach stvrdnutej pokožky na chodidlách pôsobí trenie deo-kryštálom veľmi priaznivo. Pri trení deo-mydlo svojou hrubšou štruktúrou povrchu stvrdnutú kožu z chodidiel odstraňuje a zároveň svojimi soľnými vlastnosťami zostávajúcu kožu veľmi pozitívne regeneruje.

Aplikácia soľného mydla na ostatné časti tela: navlhčite si ruky a trite v nich deo-mydlo tak, ako pri klasickom mydle. Soľ sa vo vlažnej vode ľahko rozpúšťa. Potom rozotrite rozpustenú soľ rukou po tele. Nenanášať na otvorené rany.